Опис
Для кого цей проєкт?
Мешканців житлового будинку та члени територіальної громади, дітям яким надаються послуги у навчанні. Бо цей будинок був побудований для вчителів та їх сімей, які там проживають.
Мета проєкту
- зберегти будівлю від руйнування, покращити її естетичний вигляд, збільшити термін експлуатації будівлі;
- забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови проживання мешканців будинку;
- покращити якість життя населення територіальної громади;
- збільшити довіру громадськості до влади.
Проблема
Протікання покрівлі 8-ми квартирного житлового будинку.
Двоповерховий восьмиквартирний будинок побудований у 1983 році для вчителій КЗ «Станичненський ліцей» Нововодолазької районної ради Харківської області. До 2014 року будинок знаходився на балансі Нововодолазького відділу освіти. Квартири вчителями були приватизовані і відділ освіти, на жаль, списав з балансу всю будівлю з прилеглими приміщеннями, які в приватизацію не входили, а це - покрівля, підвальні приміщення та під’їзди. Поточний ремонт в підвальних приміщеннях та під’їздах мешканці проводять власими силами. А проводити капітальний ремонт покрівлі, на жаль, не має можливості.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обгрунтування
Капітальний ремонт покрівлі усуне багато проблем, а саме: атмосферні опади не будуть капати зі стелі в квартири мешканців другого поверху, під’їздні приміщення будуть придатні для подальшої експлуатації. Це збереже здоров’я мешканців будинку в період пандемії - це зараз дуже важливо.
Повний опис проєкту та прогнозний обсяг витрат
Двохповерховий восьмиквартирний будинок за адресою: с. Станичне, вул. Кооперативна, 8, Нововодолазького району, Харківської області, побудований у 1983 році для вчителів КЗ «Станичненський ліцей Нововодолазької районної ради Харківської області». До 2014 року будинок знаходився на балансі Нововодолазького відділу освіти.
У 2014 році мешканці будинку створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку під назвою «Станичне» (протокол №1 від 6 липня 2014 року). Квартири приватизовані.
На жаль, житловий будинок, перейшовши у власність ОСББ, вже мав непридатну для експлуатації покрівлю: з 1983 року жодного разу не проводився капітальний ремонт. Шиферна покрівля, яка вже багато років ремонтується силами мешканців будинку, за роки експлуатації будівлі (37 років) практично стала непридатною і знаходиться в аварійному стані. Будівельні матеріали та конструкції є технологічно застарілими, частково зношеними та поступово прийшли в непридатність для подальшої експлуатації. Ремонтні роботи, які щорічно виконуються мешканцями будинку, є даремним витрачанням коштів і не вирішують проблеми в цілому.
Покрівля вкрита тріщинами, крихка та частково місцями зірвана вітром; після атмосферних опадів протікає; дерев’яні риштування за період експлуатації пошкоджені шкідниками, частково прогнили від протікання; слухові вікна прогнили; крокви місцями прогнулись. Необхідне встановлення організованого водовідведення із покрівлі.
Квартири другого поверху будинку під час сильних дощів – зона ризику, оскільки в результаті порушення герметичності покрівельного покриття вода проникає крізь покрівельний поріг і пошкоджує стелю житлових приміщень: на стелі і на верхніх частинах стін з’являються вологі плями, розмокають шпалери й відстають від стін, що завдає серйозної шкоди ремонту в квартирах.
Наявність даної проблеми викликає загрозу виходу з ладу електричної проводки і виникненню загрози для життя і здоров’я людей.
Станом на сьогодні в аварійному стані знаходяться і вентиляційні канали та димоходи. Вони майже розрушені. Це сталося з природних причин: часті дощі і сніг, град, різкі коливання температури, що призвело спочатку до розхитування невеликих фрагментів цегли, а потім і до випадання цілих. Не менше потерпають від затяжних дощів і під’їзди. Кожного року мешканці будинку двох під’їздів роблять капітальні ремонти: білять стіни, стелю, фарбують сходи, вікна. Але всю трудомістку роботу знищують зливи. Під час дощу протікає дах у під’їздному приміщенні: руйнується стеля, стоять калюжі води. Проєкт спрямований на збереження житлової будівлі для подальшої експлуатації та комфортного проживання вчителів та інших мешканців. Мешканці можуть залишитися без житла, що може причинити соціальний вибух. Впровадження проєкту дозволить оновити та відремонтувати покрівлю, зберегти будівлю від руйнування.
Впровадження проєкту спрямовано на такі категорії населення: вчителі, діти, працівники, що працюють в сільському господарстві села.
100 відсотків населення отримає прямі вигоди від успішної реалізації проєкту. Проживання вчителів, їхніх родин в подальшому впливає на підготовку до уроків, виховання підростаючого покоління.
Очікувані результати від виконання проєкту
У разі успішної реалізації проєкту – це:
- створення комфортних умов проживання сільських мешканців житлового будинку;
- збереження будівлі для подальшого проживання;
- покрівля буде розрахована ще років на 50, що збереже житло для прийдешніх поколінь.
Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу
Погіршення умов проживання мешканців житлового будинку, подальше руйнування покрівлі – все це призведе до погіршення санітарно- гігієнічних умов проживання у житлових квартирах мешканців і буде впливати на фізичне здоров’я та психологічний стан вчителів та їхні родини.
Фотографії
Відповідальні підрозділи
Служба благоустрою Старовірівської сільської ради